Exchange Server

Kendi sunucularınızdaki kurumsal e-postayla
istediğiniz yerde, daha akıllı çalışın.

Microsoft Exchange Server, Microsoft tarafından üretilen bir haberleşme yazılımıdır.
Exchange ile birlikte kurumlara
e-posta, takvim, kişiler, bilgiye web tabanlı erişim olanağı, e-posta arşivleme imkanı sağlanır.
Exchange ile; posta kutusu içinde bulunan e-postaların uygulanacak politikalar ile gereksiz kaynak tüketimine engel olmak için belli bir süreden sonra arşivleme alanına gönderilmesi sağlanabilir, kanuni yükümlülüklere istinaden saklanması beklenen e-postalar otomatik olarak politikalar uygulanabilir, arama özelliği (eDiscovery) ile girdiğiniz arama kriterinize göre (anahtar kelime/cümle/başlık gibi) tüm e-postaları, e-postalarla ek olarak göndermiş olduğunuz dosyaların içeriğini, dosya sunucunuzda yer alan dökümanları kolayca aynı anda tarayarak istediğiniz verilere ulaşabilir, çalışanlarınızın kurum içi ya da kurum dışı gönderdiği e-postalar içinde yer alan hassas bilgi paylaşımını kontrol edebilirsiniz.
Exchange Server ürünü Server ve CAL (Kullanıcı Erişim Lisansı) olmak üzere sipariş edilmelidir.

Her zaman açık

Kurumsal e-postanın, takvimin ve kişilerin bilgisayarınıza, telefonunuza ve tarayıcınıza teslim edilmesini sağlayın. Yüksek kullanılabilirlik ve olağanüstü durum kurtarma konularına basitleştirilmiş bir yaklaşımla, yeni güvenilirlik düzeylerine ulaşın, karmaşıklığı azaltın ve bu arada da hassas ve gizli bilgileri koruyun.

  • Exchange Server 2013, iletişiminizin her zaman açık olmasını güvence altına almaya yardımcı olurken, denetimin de sizde kalmasını sağlar.

  • Exchange yapı taşı modeli, her ölçekte dağıtımı basitleştirir , yüksek kullanılabilirlik ve istemci yük dengelemesini standart hale getirir ve sürümler arası birlikte çalışmayı geliştirir.

  • Daha kısa yük devretme süreleri ve birim başına birden çok veritabanı desteğiyle, daha uzun çalışma süresinin keyfini yaşayın.

  • Yerleşik izleme ve yönetilen kullanılabilirlik çözümü, hatalardan otomatik olarak kurtulmak için kendi kendini onarma özellikleri sağlar.

  • Basitleştirilmiş yük dengeleme seçenekleri, esnekliği artırır ve maliyeti düşürürken bile ölçeklendirme sağlar.

  • Daha büyük, daha ucuz diskler kullanarak depolama maliyetlerini azaltın.

Uyumluluk basitleştirildi

Yasal düzenlemelere uygunluğu kolaylaştıran ve bulma maliyetini düşüren tümleşik işlevler elde edin.

  • Veri Kaybı Önleme (DLP) özellikleri, kullanıcıların gizli bilgileri yanlışlıkla yetkisiz kişilere göndermesini önlerken, onları şirket içi uyumluluk ilkeleri konusunda bilgilendirir.

  • Yerel, iyi tümleştirilmiş bir kullanıcı deneyimiyle, kullanıcılara Yerinde Arşiv sağlayarak tüm önemli verilerinizi aynı yerde tutun.

  • eBulma Merkezi aracılığıyla tek bir arabirimden Exchange, SharePoint ve Skype Kurumsal verileri genelinde Yerinde eBulma işlemini çalıştırın.

  • Mobil cihaz ilkeleri, onaylanmış mobil cihaz listesi oluşturmanıza, PIN kilidini zorunlu tutmanıza ve kaybolan telefonlardan gizli şirket verilerini kaldırmanıza olanak tanır.

Exchange’in başlıca özellikleri

Kullanıcı üretkenliğini artırın, kuruluşunuzu güvenlik altına alın ve bu arada da gereken denetime sahip olun.

Kuruluşunuzu koruyun

Exchange, şirket içi uyumluluğu ve yasal düzenleme uyumluluğunu basitleştirerek iş iletişimini ve gizli bilgileri korumaya yardımcı olur. Virüs, istenmeyen posta ve kimlik avı saldırılarına karşı yerleşik savunmalar, iletişiminizi etkin bir şekilde korur. Veri kaybını önleme özellikleri, derin içerik çözümlemesi yoluyla gizli verileri tanımlar, izler ve korur. Outlook’taki İlke İpuçları da gizli veriler gönderilmeden önce ilke ihlalleri konusunda kullanıcıları bilgilendirir. Uyumluluktan sorumlu olan görevlileriniz, kuruluşunuzun verilerini tanımlamak, bekletmek ve çözümlemek için eBulma Merkezi’nden Exchange, SharePoint ve Skype Kurumsal genelinde Yerinde eBulma işlemini çalıştırabilir. Veriler her zaman yerinde kaldığından, ayrı bir veri deposunu yönetmek zorunda kalmazsınız.

Herhangi bir cihazla daha fazlasını başarın

Exchange kullanıcılarınıza birçok cihaz arasında hacmi giderek artan iletişim öğelerini yönetme ve ekip olarak daha etkili çalışma konularında yardımcı olarak, daha üretken olmalarına olanak tanır. İlgili ve önemli bilgilere odaklanmış derli toplu bir gelen kutusuyla, kullanıcılarınız daha kısa sürede daha fazla iş başarabilir. Kullanıcıların katıldıkları ekiplerde hızla konuya girmelerine ve bilgileri kolayca paylaşmalarına olanak tanıyan Site posta kutularıyla işbirliğini geliştirin. Birlikte yazma, belge depolama ve sürüm oluşturma özellikleri SharePoint tarafından sağlanırken, mesajlaşmayı da Exchange üstlenir. Outlook ve Outlook Web App’in web tabanlı uygulamalarını tümleştirerek Exchange özelleştirin ve iletişimi basitleştirin. Çeşitli uygulamalarda çoklu oturum açma özelliği, kullanıcılar açısından karmaşıklığı azaltır.

Denetim sizde

Exchange, çözümünüzü benzersiz gereksinimlerinize uyarlar, iletişiminizin sürekli kullanılabilir durumda kalmasını sağlar ve bu arada da denetim sizin elinizde olur. Hem çevrimiçi hem de şirket içi tutulan posta kutularıyla bir gecede buluta geçin, şirket içinde dağıtın veya karma bir dağıtımı yönetin. Kullanımı kolay, web tabanlı Exchange yönetim merkezinden veri kaybını önleme ve site posta kutuları gibi güçlü özellikleri yönetin. Rol tabanlı erişim, Exchange’i verimli bir şekilde yönetmenize ve görevlere temsilci atamanıza yardımcı olur. Exchange arşivleme, büyük posta kutuları ve bekletme ilkeleriyle, kullanıcılarınız önemli verileri tek bir yerde tutabilir, siz de depolama ve uyumluluk taleplerini denetim altına alabilirsiniz.