Dünya çapında en yaygın kullanılan iletişim aracı Skype ile kurumlar arasında çok yaygın olarak kullanılan Lync’in en iyi özelliklerini birleştirilmesiyle ortaya çıkan Skype for Business ile birlikte kurumlara kurum içi ve kurum dışı kullanılabilecek bütünleşik iletişim platformudur.

Kurumlar tek bir platform üzerinden bütünleşik iletişim ihtiyaçlarını (mesajlaşma, görüntülü/sesli konuşma, yüzlerce kişilik çevrimiçi toplantılar, web konferansı, santral ve IP telefon) karşılayarak maliyet kalemlerini düşürebilirsiniz.

Sunucu sistemi kurum veri merkezine kurulabilmektedir. Skype for Business ürünü Server ve CAL (Kullanıcı Erişim Lisansı) olmak üzere sipariş edilmelidir.

Skype for Business Server: Server lisansıdır. Skype for Business CAL ile sipariş edilmelidir.

Skype for Business Client CAL: Kullanıcı erişim lisansıdır. Skype for Business Server ile birlikte sipariş edilmelidir.

Skype for Business Plus CAL: Kullanıcı erişim lisansıdır. Plus CAL ile birlikte GSM ve kablolu telefon hatları ile iletişim kurabilmeniz için gerekli lisanslamayı içerir. Santral entegrasyonu gerçekleştirmeniz durumunda Plus CAL ile birlikte internet ve sabit hatlar üzerinden her türlü iletişime açık bir yapıyı elde etmiş olacaksınız.

Profesyonel işbirliği ve toplantılar;
tümü office’le tümleşik

Konuşmalar için ihtiyacınız olan her şey, anlık ileti, sesli ve görüntülü arama, çevrimiçi toplantılar ve paylaşım aynı uygulamada. Üstelik Skype Kurumsal ve Office birlikte çalıştığından, doğrudan Office uygulamalarından basit bir yöntemle işbirliği yapılabilir. Sizinle aynı uygulamada çalışan herkesin kişi kartını görür, böylelikle onlara hızla anlık ileti veya e-posta gönderebilir ya da onlarla arama başlatabilirsiniz. Ayrıca Outlook’ta toplantıları zamanlayabilir ve anlık ileti geçmişini görebilir, üzerinde çalıştığınız konuların sunumu için Word ve PowerPoint gibi uygulamalardan toplantılar başlatabilirsiniz.

Herkesle, her yerde, tercih
ettiğiniz cihazla bağlantı kurun

Tercih ettiğiniz cihazla veya web tarayıcısıyla şirketinizdeki herkese veya Skype’daki yüz milyonlarca kişiye ulaşın. Toplantılara en çok 250 kişi katılabilir ve bunları Skype Kurumsal’da olmaları bile gerekmez; yalnızca sabit hatlı telefonları veya İnternet bağlantıları olması yeterlidir.

Bilgilerin güvenliğini korumaya yardımcı olun ve hesapları kolayca yönetin

Tüm iletişimler, güçlü kimlik doğrulaması ve şifrelemeyle korunur. Çalışan hesaplarını siz denetlediğinizden, abonelikleri ekleyip kaldırabilir ve kişilerin işbirliği gereksinimleri temelinde özellikleri atayabilirsiniz. Zaten Microsoft platformunda çalışıyorsanız, kuruluşunuzdaki kişilerden her birinin hesap bilgileri Skype Kurumsal genelinde anında tanınacaktır.

Tek bir çözümle maliyeti
ve karmaşıklığı azaltın

Skype Kurumsal iletişim teknolojilerinin çoğuyla çalışır, bu nedenle PBX telefonlarla arama yapmaya, arama almaya ve görüntülü telekonferans sistemleriyle toplantılara katılmaya devam edebilirsiniz. Ayrıca, sesli, görüntülü arama ve çevrimiçi toplantılar gibi her şeyi içeren tek bir çözüme yükseltme yaparak, birden çok hizmeti destekleme maliyetini de düşürürsünüz. Üstelik, buluta aşamalı geçiş yaptığınız sırada zaten sahip olduğunuz şirket içi donanımları kullanmaya devam edebilirsiniz.

Microsoft tarafından geliştirilmiş, Skype Kurumsal ile birleştirilmiş anlık iletişim, etkileşim yazılımıdır. Anlık ileti, mesaj gönderme, sesli ve görüntülü görüşme, toplu video konferans gibi özellikleri içeren Lync, merkez ve taşra teşkilatı arasında etkili bir iletişim alt yapısının kurulmasını sağlar. Sunucu sistemi kurum veri merkezine kurulabilmektedir.