SQL Server Enterprise

Microsoft SQL Server en çok kullanılan veritabanı sunucu yazılımıdır. Veritabanlarının oluşturulmasını ve yönetilmesini sağlayan kurumsal çaplı Veritabanı Yönetim Sistemidir. Dünyada en yoğun kullanılan yönetim sistemi SQL Server’dır. SQL Server’ı kullanarak verilerinizi dilediğiniz şekilde yönetebilir ve Stored prosedürleri kullanarak çok sayıda ve komplike sonuçlar döndürebilirsiniz. Böylece istediğiniz verileri raporlayarak elde edebilirsiniz.

Bulut ve şirket içi ortamlarda devrim niteliğinde performans ve bilgiye daha hızlı erişim

Yüksek performanslı, bellek içi güvenlik teknolojisi kullanarak OLTP, veri ambarı, iş zekası ve analizinde iş açısından önemli uygulamalar oluşturun. Gartner’a göre SQL Server 2014 bu iş yükleri için lider konumundadır ve hem şirket içi hem de bulut ortamında veritabanı kurmak ve yönetmek için sık kullanılan araç setlerini kullanmaktadır.

SQL Server 2014 ile çığır açan performans

SQL Server 2014, işlemleriniz, sorgularınız ve analizleriniz için veritabanına yerleşik çalışarak inanılmaz bir bellek içi performans sunar, alışkın olduğunuz analiz araçlarıyla çok daha hızlı bilgi almanızı sağlar ve kurumsal Büyük Veri çözümlerini kullanmanıza olanak verir. Şirket içinde ve bulutta aynı araçları kullanmanıza olanak vermesi ve tutarlı programla modeliyle karma altyapıları ve senaryoları destekler.

SQL Server 2014 ile sunulan yeni bellek içi işlem gerçekleştirme özellikleri ve veri depolamaya yönelik geliştirmeler, mevcut veri depolama ve çözümleme teknolojilerimizi daha eksiksiz bir hale getiriyor. Mevcut donanımınızı kullanarak işletmenizi işlem gerçekleştirirken 30 kat performans artışı ve veri depolamada 100 kat performans kazanımıyla ölçeklendirip dönüştürün.

SQL Server TPC-E, TPC-H ve gerçek uygulama performansı karşılaştırma testlerinde hep en önde yer almıştır. SQL Server’ın en zorlu iş yüklerini çalıştırabildiği SAP tarafından onaylanmıştır. Kaynak İdarecisi’ndeki G/Ç yönetimiyle, sanallaştırılmış SQL Server örneklerinden daha öngörülebilir bir performans alın.

Yüksek erişilebilirlik sunan birleştirilmiş bir çözüm olan SQL Server 2014’teki gelişmiş AlwaysOn sayesinde iş açısından önemli çalışma süresi, hızlı yük devretme, gelişmiş yönetilebilirlik ve donanım kaynaklarını daha iyi kullanma olanağına sahip olun. SQL Server 2014’te AlwaysOn’u kurmak, yeni Çoğaltma Ekleme sihirbazıyla daha kolaydır; Microsoft Azure Sanal Makineleri kullanarak hibrit HA uygulamak istiyorsanız HA kurulumunu otomatikleştirmek için yeni AlwaysOn şablonlarından yararlanabilirsiniz.

Artık SQL Server ve Windows Server ile fiziksel işleme kapasitesi 640 mantıksal işlemciye, sanal makineler ise 64 mantıksal işlemciye kadar ölçeklendirilebilir. Ayrıca SQL Server, kaynaklarınızı iyileştirmek için depolama alanlarından ve ağ sanallaştırmasından yararlanır. Ayrıca Windows Server Çekirdeğinde çalışarak saldırılar karşısında yüzey alanını azaltır.

Saydam veri şifreleme, güçlü denetim, genişletilebilen anahtar yönetimi ve şifrelenen yedeklemelerle iş açısından önemli iş yükleri için verilerin korunmasını sağlayın. Çeşitli kullanıcılar arasında veri erişimine yönelik izinleri kolayca yöneterek görevlerin ayrışmasını desteklemek çok daha kolaydır.

Şirket içi SQL Server ve Microsoft Azure’da var olan özellikler ile Active Directory ve SQL Server Management Studio gibi bildiğiniz araçlardan yararlanın. Azure Sanal Makinelerde (VM) SQL Server iş yüklerinizi çalıştırmak üzere esneklik kazanın ve tam VM denetimine sahip olun. Bunun yerine, benzersiz ölçeklendirme mimarisi sağlarken SQL Server örneklerinizi yönetme gereksiniminizi daha kolay hale getirmek için Azure SQL Veritabanı hizmetini de kullanabilirsiniz.

Dört dörtlük bir BI çözümüyle BI modellerinizi ölçeklendirin, verilerinizi zenginleştirin ve korunmasına yardımcı olun, kalite ve doğruluktan ödün vermeyin. Analysis Services ile kapsamlı, kurumsal düzeyde analitik çözümler oluşturun ve BI Anlam Modeli ile BI model kurulumunuzu basitleştirin.

Microsoft Excel kullanarak öngörülere ulaşma hızınızı artırın. Excel’deki çözümlemeler için dahili, harici, yapılandırılmış ve yapılandırılmamış verilerinizde arama yapın; bunlara erişin ve şekil verin.

SQL Server 2014 ve Office 365 için Power BI ile hem şirket içinde hem de buluttaki öngörülere daha hızlı erişin. Power Map ve Power View kullanarak daha zengin görselleştirmeler elde edin. Power Query ile yapılandırılmış, yapılandırılmamış, dahili ve harici verilerinizde arama yapın; bunlara erişin ve şekil verin. Office 365 için Power BI hizmetini kullanarak öngörülere her yerden erişin.

Çözümleme Platform Sistemi (APS) ile Yoğun Paralel İşleme (MPP) ölçeklendirme mimarisini kullanarak kurumsal düzeyde ilişkisel veri ambarı için petabaytlarca veriye ölçeklendirin ve Hadoop gibi ilişkisel olmayan kaynaklarla tümleştirme özelliğine sahip olun. Sorgu hızını eski veri platformunuzun 100 katına çıkarırken küçük veri marketlerinden en büyük kurumsal veri ambarlarına kadar tüm gereksinimleriniz için destek sağlayın ve yeni gelişmiş veri sıkıştırma teknolojisi ile depolama alanınızı küçültün.

Tümleştirme hizmetleri ayıklama, işleme ve yükleme (ETL) görevleri için zengin desteğe ve bağımsız bir SQL Server örneğini çalıştırma ve yönetme olanağına sahiptir. Data Quality Services aracılığıyla verileri temizlemek için kurumsal bilgileri ve üçüncü taraf veri sağlayıcıları kullanarak veri kalitesini artırın.

SQL Server Management Studio hem şirket içinde hem de bulutta veritabanı altyapınızı merkezi olarak yönetmenize yardımcı olur. Eklenen Windows PowerShell 2.0 desteği yönetim görevlerinde otomasyon imkanı sunar ve Sys Prep’te yapılan iyileştirmeler sayesinde sanal makineleri daha verimli bir biçimde oluşturabilirsiniz. Dağıtılmış Yeniden Yürütme’yi kullanarak uygulama test işlemlerini tek bir veritabanında yapma kolaylığına sahip olun.

Güncellenen geliştirici araçları, Visual Studio ile tümleştirilmiştir ve hem şirket içinde hem de bulutta yeni nesil web’i, kurumları, iş zekasını ve mobil uygulamaları oluşturmak için kullanılmak üzere indirilebilir. Müşteriler, .NET, C/C++, Java, Linux ve PHP dahil çeşitli platformlarda, endüstride standart haline gelmiş API’leri (ADO.NET, ODBC, JDBC, PDO ve ADO) kullanabilir.