Windows Server 2012 R2

Üst düzey esneklik ve çeviklik deneyimini elde edin

Microsoft Bulut Platformu vizyonunun kalbinde yer alan Windows Server 2012 R2, sanallaştırma, yönetim, ağ, sanal masaüstü altyapısı, erişim ve bilgi koruma, web ve uygulama platformu ve daha fazla alanda yeni özellik ve geliştirmelerle Microsoft’un küresel ölçekte bulut hizmetleri deneyimini altyapınıza getirir.

Özellikler

Sanallaştırmanın sunduğu gider tasarrufu avantajından yararlanın ve sunucularınızı tek bir fiziki ana bilgisayarda bulunan sanal makineler halinde birleştirerek sunucu donanım yatırımlarını maksimize edin. Hyper-V hizmeti Windows, Linux ve diğerleri diğerlerinin de dahil olduğu birden çok işletim sistemini, paralel bir biçimde tek bir sunucuda çalıştırır. Windows Server 2012 R2, Hyper-V’nin yapabileceklerini, ek özelliklerle ve ana bilgisayar işlemcileri ile belleklerine yönelik endüstri lideri ölçeklendirilebilirlikle genişletir.

Depolama platformunuz ne olursa olsun, barındırdığı veriler işletmenizin temelini oluşturur. Windows Server 2012 R2, SAN’lar gibi mevcut depolama yatırımlarınızı optimize etmenize yardımcı olur. Ayrıca, endüstri standartlarında donanım ve Windows Server 2012 R2 kullanarak ölçeklendirilebilir, yüksek performanslı, yüksek erişim düzeyine sahip depolama çözümleri oluşturmanıza imkan sağlar. Windows Server 2012 R2, depolamanızın sürekli olarak kullanılabilir kaldığından emin olmanıza yardımcı olarak hizmetlerinizin de sürekli kullanılabilir olmasını sağlar.

Bir ağın tamamını tek bir sunucu gibi yönetebileceğinizden, birden çok sunucunun güvenilirliğine ve ölçeklendirilebilirliğine daha düşük bir gider karşılığında sahip olabilirsiniz. Depolama, sunucu ve ağ hatalarında başvurulan otomatik yeniden yönlendirme, olabilecek en kısa fark edilir hizmet dışı kalma süresi ile dosya hizmetlerinin çevrimiçi kalmasını sağlar. System Center 2012 R2’yle birlikte kullanacağınız Windows Server 2012 R2, genel, özel ve hibrit bulut uygulamalarında uçtan uca, yazılım tanımlı ağ çözümü sunabilir.

Standart tabanlı bir yönetim yaklaşımını takip eden Windows Management Framework, rutin görevlerinizi Windows PowerShell gibi araçlarla otomatikleştirmenize yardımcı olmak için otomasyon ve tümleştirmeye yönelik ortak bir platform sunar. Diğer geliştirmeler kurulumun basitleştirilmesine yardımcı olarak veri merkezlerinizin bileşenlerinin doğru yapılandırmaya sahip olduğundan emin olmanızı ve Server Manager’daki tek bir ilgili pano ile birden çok sunucuda yönetim imkanına sahip olmanızı sağlar.

Windows Server 2012 R2, kendini ispatlamış bir uygulama platformu olan ve zaten binlerce uygulamanın oluşturulup dağıtıldığı, milyonlarca bilgili ve becerikli geliştiricinin zaten yer aldığı bir topluluğa sahip olan Windows Server ailesinin geleneğinden beslenir. Dilerseniz şirket içinde, dilerseniz bulutta, dilerseniz de her ikisinde de çalışan hibrit çözümlerle aynı anda iki ortamda uygulama oluşturup kurabilirsiniz.

Microsoft’un Bilgi Koruma çözümleriyle, hem kurum içi hem de bulut tabanlı (SaaS) uygulamalarda her kullanıcı için tek bir kimlik yönetebilirsiniz. Kim olduğuna; neye, hangi cihazdan eriştiğine bağlı olarak her bir kullanıcının bilgi ve uygulamalara erişim düzeyini tanımlayabilir, hatta çok faktörlü kimlik doğrulama uygulayabilirsiniz. DirectAccess ve VPN’in (otomatik VPN bağlantıları dahil) Windows Server Remote Access (RRAS) imkanından yararlanarak mobil çalışanlarınıza güvenli uzaktan erişim imkanı sunabilir ve kullanıcılarınızın iş dosyalarını kurumsal bir sunucudan kendi cihazlarına eşitlemelerine olanak sağlayabilirsiniz. Ayrıca, bir cihaz kaybolduğunda, çalındığında veya kullanımı sona erdiğinde kurumsal verileri ve uygulamaları kaldırmak için mobil cihazları yönetebilirsiniz.

Windows Server 2012 R2 ile sanal kaynakları farklı cihazlar için sağlamak ve kurmak çok daha kolay. VDI teknolojileri, veri merkezinde çalıştırılan zengin, aslına tamamen uygun bir Windows ortamına tüm cihazlardan kolayca erişilmesine olanak sağlar. Microsoft, Hyper-V ve Uzak Masaüstü Hizmetleri aracılığıyla tek bir çözümde üç esnek VDI kurulum seçeneği sunar: Havuzlanmış Masaüstleri, Kişisel Masaüstleri ve Uzak Masaüstü Oturumları.